11 stycznia 2021 19:59 | Aktualności

DOŁĄCZYLIŚMY DO KLUBU KUMPLI

Uczniowie klas Va i Vb wzięli udział w kampanii ,,Klub Kumpli", której organizatorem  jest Carton Network, a partnerami są CEO i Fundacja Orange. Na lekcjach techniki poznali Kodeks kumpla. Wykonywali minizadanie  ,,Wieszakowa karta życzliwości".

Życzliwość to postawa charakteryzująca się życzeniem dobra innym i uczynnością. Zawiera w sobie: serdeczność, uprzejmość, wyrozumiałość, zrozumienie, współczucie i akceptację. To coś znacznie więcej niż bycie miłym.

W życzliwym środowisku spada ilość konfliktów i zachowań agresywnych. Nawiązują się przyjaźnie, pojawia się bliskość, otwartość, radość oraz chęć wzajemnej pomocy. Dzieciom towarzyszy uśmiech, poczucie spełniania i bycia wystarczająco dobrym.

Jeśli zainteresowałeś się tym tematem przeczytaj Kodeks Kumpla. Na stronie kampanii znajdziesz wiele porad i quizy o przyjaźni.