02 stycznia 2021 17:36 | Aktualności

Ogólnopolski projekt BOŻE NARODZENIE – PODAJ DALEJ !

Boże Narodzenie to niezwykłe chwile, dzięki którym chętniej zauważamy iskrzące wokół nas nawet najdrobniejsze symptomy miłości oraz życzliwości. Aby z radością zamknąć świąteczną atmosferę w kapsule naszych wspomnień, uczniowie z naszej „Dwójeczki” zrealizowali działania ogólnopolskiego projektu „Boże Narodzenie – podaj dalej!”, którego pomysłodawcą i koordynatorem na platformie eTwinning była pani Małgorzata Kowalska-Tuszyńska.

Uczniowie z klas IV-VIII, współpracując ze szkołami: SP5 w Lipnie, ZS w Radomicach, SP1 w Bolesławcu, zredagowali „Przepis na świąteczną atmosferę ze szczyptą humoru”, wykonali świąteczne bombki z CHMUR WYRAZÓW, stworzyli listę lektur o świątecznej tematyce oraz podzielili się zdjęciem swojej choinki-drzewka bożonarodzeniowego. Poza tym wzięli udział w konkursie i quizach o tradycjach Bożego Narodzenia oraz zredagowali „Gwiazdkowy wierszyk”. Odczytali również zakodowany list od Świętego Mikołaja i – przy użyciu specjalnego kodu – zaszyfrowali wiadomości do pozostałych uczestników projektu. Szczególną wartością tej współpracy było też ogromne zaangażowanie uczniów z SPE, którzy pokolorowali obrazki przedstawiające bombki oraz poznali szeroki wachlarz narzędzi TIK.

Przy okazji działań projektu „Boże Narodzenie – podaj dalej!”, zaprezentowano uczniom następujące programy i aplikacje: TAXEDO, WORDART (tworzenie CHMUR WYRAZÓW), StoryJumper (tworzenie e-książeczki), PADLET (graficzna tablica), PICASA (obróbka zdjęć, tworzenie kolaży), VOKI (tworzenie Avatara), Genial.ly, LearningApps, CHRISTMAS AR FREE, Quiver. W związku z tym uczestnicy projektu mogli zmierzyć się ze wszystkimi przedstawionymi powyżej nowoczesnymi narzędziami cyfrowymi, wykonując zadania projektowe we wskazanym terminie, bazując na swoim oryginalnym podejściu do tematu oraz wzajemnej e-komunikacji.

To było świetne i nowatorskie zarazem, doświadczenie. Efekty zostały zamknięte w wirtualnej książeczce, do obejrzenia której gorąco zachęcamy: