12 listopada 2020 21:06 | Aktualności

„Śniadanie daje moc”

Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej  nr 2 w Lipnie po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskim programie
pod nazwą „Śniadanie daje moc”. Najważniejsze cele programu to zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania
i roli śniadania w diecie dziecka.

Zatem 9 listopada wszyscy uczniowie wraz z wychowawczyniami brali udział w wielkim śniadaniu.
Rozmawialiśmy o zdrowym żywieniu, jak również o samej higienie posiłków. Dzieci bardzo chętnie przygotowywały posiłki, wraz z nauczycielami. Mieliśmy wielką przyjemność podziwiać i kosztować smakowite kanapki, owocowe szaszłyki, własnoręcznie wykonane owocowe i zdrowe sałatki w czasie nauki zdalnej w szkole ora na podstawie zdjęć przesłanych przez dzieci z domów. Przygotowane zdrowe smakołyki znikały z talerzy.
Wspólne śniadanie stało się podsumowaniem działań promujących zdrowy styl życia.

ORGANIZATORZY