AAA
Szkoła Podstawowa nr 2
im. Władysława Broniewskiego w Lipnie

Aktualności

09 listopada 2020 20:36 | Aktualności

EUROPEJSKI PROJEKT „KARTKA DLA POLSKI”

Szkoła Podstawowa nr 2 w Lipnie wzięła udział w europejskim projekcie pt. „Kartka dla Polski”. Jest to jeden z projektów e-Twinning, adresowany do szkół z Polski, polonijnych oraz zagranicznych.

Uczniowie z klas IV-VIII, pod kierunkiem pani Małgorzaty Kowalskiej-Tuszyńskiej, poprzez udział w projekcie doskonalili umiejętności redagowania życzeń, komunikowania się w zespole, wyszukiwania faktów historycznych. Ponadto wykonali kartki, poznając przy tym prace uczniów z Polski oraz innych krajów europejskich. Dzięki zaangażowaniu w działania projektowe podnieśli swoją wiedzę na temat wagi obchodzenia rocznic narodowych, wyrażania patriotyzmu i myślenia z szacunkiem o swoim kraju.

Wszyscy, którzy zaangażowali się w europejski projekt „Kartka dla Polski” wykonali zdalnie następujące zadania: zredagowali wypowiedzi argumentacyjne na temat „Co to jest patriotyzm i czy Ty jesteś patriotą?”, zaprojektowali kartki dla swojej Ojczyzny i zredagowali życzenia dla Polski. Ponadto uczniowie zaprezentowali „Patriotyczne lapbooki”, które zamieścili na aplikacji PADLET oraz zagrali w grę interaktywną przygotowaną dla nich w aplikacji QUIZIZZ i LEARNINGAPPS.

Zachęcamy do gry! W związku z tym prosimy o skopiowanie linku:


https://learningapps.org/watch?v=px32752kn20


Tu natomiast znajduje się bardziej zaawansowana gra:


https://quizizz.com/join (KOD GRY: 65567592).

Przeczytano: 212 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: