AAA
Szkoła Podstawowa nr 2
im. Władysława Broniewskiego w Lipnie

Aktualności

05 listopada 2020 19:08 | Aktualności

Code Week 2020

W dniach 12-20 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Działanie to pozwoliło uczniom poszerzyć ich umiejętności cyfrowe oraz z zakresu programowania.

Uczniowie klas: Va, VIIb i VIIIa na lekcjach języka polskiego prowadzonych przez panią Małgorzatę Kowalską-Tuszyńską, poznali elementy programowania. Pracując z Matą Mistrzów Kodowania i mini matą MK powtórzyli zagadnienia związane z deklinacją rzeczownika (klasa Va); wzbogacili zasób słownictwa kodując synonimy i antonimy (klasa VIIb) oraz utrwalili podstawowe środki stylistyczne (klasa VIIIa). Natomiast uczestnicy koła plastycznego (z klasy IIIa oraz IIIb) pod opieką pani Bożeny Stark  poznali, poprzez zabawę z Ozobotem, świat nowych technologii. Dzieci z klasy IIa w świat programowania i kodowania wprowadziła pani Agnieszka Jeżewska, organizując zabawy z kodowaniem na dywanie. Z kolei #SuperKoderzy pod kierunkiem pani Ewy Barańczyk eksperymentowali z kolorami i dźwiękiem,
wykorzystując zintegrowane z mBotem diody LED RGB.

Europejski Tydzień Kodowania obfitował w naszej Dwójeczce w różnorodności technologiczne. Uczestnicy nietypowych zajęć, oprócz super zabawy, doświadczyli bliższego kontaktu z elementami programowania, cyfrowego planowania. Ponadto pogłębili swoje umiejętności w zakresie rozwiązywania problemów, kreatywności, myślenia analitycznego i pracy zespołowej.

Przeczytano: 42 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: