04 października 2020 19:16 | Aktualności

Mistrz literowania w języku angielskim

Zastanawiałeś się kiedyś po co właściwie uczyć się alfabetu w języku angielskim? Przecież to się w ogóle nie przydaje – odpowiedziałby niejeden uczeń. Wyobraź sobie sytuację, że pan o nazwisku Brzęczyszczykiewicz wyjeżdża do Londynu. Na lotnisku proszą go      o podanie nazwiska. Brzęczyszczykiewicz – to dla Brytyjczyków abstrakcja. Na szczęście nasz rodak jest przygotowany i potrafi przeliterować swoje nazwisko.

Uczniowie klas III a i III b też potrafią! Udowodnili to biorąc udział w Międzyklasowym Konkursie Literowania w języku angielskim.

Etap I miał na celu wytypowanie najlepszych spośród dwóch klas.

W klasie III a najlepszy okazał się Wiktor Fydryszewski. Drugie miejsce zajęli Jessica Tyfczyńska i Hubert Przybyszewski. Zaraz za nimi był Filip Podolski.

W klasie III b zwyciężył Jakub Błochowicz. Na miejscu II znalazł się Mikołaj Polakowski. Obok nich na podium stanęła Anna Perkowska.

Do drugiego etapu konkursu stanęli Wiktor i Kuba. Rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie. Chłopcy literowali wyrazy jak rodowici Brytyjczycy. Jednak Mistrz może być tylko jeden. Został nim Jakub Błochowicz z klasy III b.

Uczestnikom konkursu gratuluję. Jestem pewna, że mimo młodego wieku świetnie poradziliby sobie na lotnisku czy w urzędzie w Anglii.

Serdecznie dziękuję Martynie Chrabąszczewskiej z klasy III b, która pomagała w organizacji konkursu.

Agnieszka Nierychlewska