17 września 2020 20:11 | Aktualności

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

15 września świętujemy Międzynarodowy Dzień Kropki. Ta inicjatywa – obchodzona obecnie w 108 krajach – ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów oraz zachęcać ich do działania i twórczości.

W związku z powyższym na lekcjach języka polskiego w klasach IV-VIII, kropka stała się tematem przewodnim – nie tylko jako znak interpunkcyjny...

Na początku zajęć poloniści przybliżyli uczniom historię Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości. Prezentacja filmu o wspomnianej dziewczynce stała się doskonałą okazją do dyskusji na temat pragnień i dążeń uczniów, którzy – następnie – odpowiednio zainspirowani „zamknęli” w swoich kropkach własne marzenia i cele.

Podsumowanie zajęć stanowiło umieszczenie na różnokolorowych kropkach sentencji, z którymi uczniowie identyfikują się. Dzięki temu powstało: „kropkowe drzewko złotych myśli”, „kropkowe serce aforyzmów” i „kropkowe kwiaty sentencji”.