26 lutego 2020 16:16 | Aktualności

EKONOMIA NA CO DZIEŃ w DWÓJCE

Uczniowie z klasy 7c zaangażowali się w realizację zadań ogólnopolskiego programu
„Ekonomia na co dzień”
, który realizowany jest wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim
i programem sektorowym „Bankowcy dla Edukacji”.

Zespół uczniów wykonywał ćwiczenia ze strony https://ekonomia-na-co-dzien.junior.org.pl/, zgłębiając tym samym elementarną wiedzę ekonomiczną. Następnie zaangażował swoich kolegów i koleżanki do udziału w warsztatach, podczas których wykonano „Lapbooki ekonomiczne” i plakaty – prace te stanowią wystawę, która znajduje się na parterze naszej szkoły. Ponadto rozegrano „Grywalizację z ekonomią” – jest to innowacyjna gra w karty zaprojektowana przez uczniów z klasy 7c.

Kontynuacją uczniowskich spotkań z przedsiębiorczością będą lekcje z projektu BAKCYL, które już niebawem przeprowadzą w naszej szkole wolontariusze z lipnowskiego Banku Spółdzielczego.