19 stycznia 2020 19:56 | Aktualności

Kolorowy Tydzień

W ramach,, Projektu "Szkoły Promującej Zdrowie” społeczność uczniowska naszej szkoły w dniach 13 – 17 stycznia przystąpiła do ,,Kolorowego Tygodnia” nadzorowanego przez Panie z edukacji wczesnoszkolnej. Celem głównym przedsięwzięcia było promowanie zdrowego stylu życia wśród uczniów poprzez trwałą zmianę nawyków żywieniowych. Były to dni, w których zachęcano uczniów do przynoszenia i spożywania zdrowej żywności na drugie śniadanie.  Wszyscy uczniowie klas1-3 aktywnie uczestniczyli w tej ,,zdrowej akcji”. Pierwszy dzień  był  Dniem  Jogurtu, drugi -  Dniem Zbożowego Batonika, trzeci  Dniem Zdrowego Soku. Czwarty dzień to była owocowa karuzela, bo już od samego patrzenia kręciło się i kręciło… Po zakosztowaniu suszone owoce dawały radość podniebieniom wszystkim degustującym osobom. W piątek natomiast zdrowym płynem do popicia było mleczko. W tych dniach przeprowadzono szereg działań mających na celu zwrócenie uwagi uczniów na wartości odżywcze produktów codziennej diety oraz roli warzyw i owoców jako głównego źródła witamin. Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w degustacji.