11 grudnia 2019 16:11 | Aktualności

Dzień Praw Dziecka

Każdy człowiek ma swoje prawa, normy, które go chronią i pozwalają funkcjonować w społeczeństwie, państwie. Prawa mają również dzieci, młodzież czyli wszyscy, którzy nie ukończyli 18 roku życia. Ważne jest aby każde dziecko znało własne prawa, które pozwolą mu godnie i z szacunkiem żyć.

10 grudnia 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Praw Dziecka. W tym dniu uczniowie klas I-III wzięli udział w przygotowanym apelu. Uczniowie z klas II III pod opieką wychowawców przypomnieli najważniejsze informacje dotyczące Praw Dziecka oraz Konwencji o Prawach Dziecka.

Wszystkie występy były niezwykle interesujące i z pewnością pokazały wszystkim dzieciom jakie prawa posiadają i w jaki sposób należy ich przestrzegać.