28 listopada 2019 21:00 | Aktualności

THANKSGIVING DAY

Na dwa dni przed obchodzonym w USA w czwartek Świętem Dziękczynienia prezydent Donald Trump zgodnie z tradycją ułaskawił dwa indyki: wielbiciela frytek Buttera i miłośnika rozgrywek uczelnianej koszykówki Breada. Uczniowie naszej szkoły zawsze są na bieżąco z wiadomościami ze świata.
W czwarty czwartek listopada dołączyli do obchodów święta dziękczynienia.Dzień ten upamiętnia pierwsze dożynki w kolonii Plymouth w 1621 (USA)

oraz  dziękczynienie z 8 września 1565 w obecnym St. Augustine (Kanada).
Dzisiaj miliony Amerykanów gorączkowo przemierzają nawet tysiące mil między stanami,
aby wspólnie z bliskimi zasiąść do obfitego dziękczynnego obiadu z zaszczytnym indykiem na czele.
Od wyprawy „Mayflower” minęło już tyle lat, a zwyczaj ten wciąż jest żywy i wraz z upływem czasu świętuje się coraz huczniej. 46 milionów indyków, 20% rocznych zbiorów żurawiny, tysiące kilogramów ziemniaków. Menu dziękczynnej uczty jest naprawdę wyszukane i niezwykle smakowite. Oczywiście największe wrażenie robi ogromny ok. 10 kilogramowy faszerowany indyk, który tego dnia obowiązkowo króluje na każdym amerykańskim stole.

Uczniowie tak bardzo się zaangażowali, że prawie poczuli zapach pieczonego indyka. Była też chwila refleksji. Jest to przecież dzień, w którym szczególnie chcemy za coś lub kogoś podziękować.

A Ty, za co jesteś wdzięczny?

opracowała Agnieszka Nierychlewska