08 listopada 2019 17:15 | Aktualności

ŚNIADANIE DAJE MOC !

8 listopada 2019 r. uczniowie klas I - III   wzięli aktywny udział w akcji edukacyjnej "Śniadanie daje moc". W akcję zaangażowali się również rodzice uczniów, wyrażając aprobatę oraz uznanie dla takich działań, także zaopatrując dzieci w zdrowe artykuły spożywcze. Uczniowie z entuzjazmem uczestniczyli w podjętej akcji, przygotowując wspólnie posiłek oraz nakrywając do stołu, a także wyrazili chęć powtórzenia takich działań.

Wspólne śniadanie zorganizowane w klasach, stworzyło możliwość rozmowy kierowanej przez wychowawcę klasy, na temat znaczenia zdrowego odżywiania się oraz w ogóle spożywania najważniejszego posiłku dnia, jakim jest śniadanie. Uczniowie wymieniali się uwagami na temat porannych posiłków, jak to wygląda w ich własnych domach.

Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również dała szansę na integrację grupy, zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka. Dzieci przypomniały sobie 12 zasad zdrowego odżywiania. Szkolne korytarze „zaowocowały”. Zorganizowano piękne dekoracje. Było kolorowo i zdrowo.

Wychowawcy klas I-III.

Najważniejszy cel tego programu to zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Każdego roku w akcję przeprowadzaną 8 listopada włączają się dzieci i ich rodzice. Dzięki wspólnym staraniom przygotowujemy smaczne i zdrowe śniadanka.

ŚNIADANIE DAJE MOC !