25 października 2019 21:37 | Aktualności

Europejski Tydzień Kodowania 2019

W październiku  uczniowie  SP nr 2 po raz trzeci włączyli się w Code Week, czyli Europejski Tydzień KodowaniaCode Week to inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Przystępując do tegorocznej edycji, opiekunki akcji opracowały zestaw kodowanych zadań. Uczniowie konstruowali wg tych wskazówek trójkąty równoboczne.  Następnie łącząc patyczkami środki ich boków, dzielili je na 4 mniejsze trójkąty. Usuwali trójkąt środkowy i wielokrotnie powtarzali operacje. Oczywiście nie udało im się powtarzać tych czynności w nieskończoność, ale i tak odnieśli sukces. Poznali trójkąt Sierpińskiego - znanego polskiego matematyka. Po raz pierwszy uczniowie zetknęli się też z pojęciem fraktali, które występują w matematyce i w przyrodzie. Na zakończenie zajęć wszyscy obejrzeli pracę Jakuba Lipkowskiego zamieszczoną na:

Zainspirowani tym pomysłem, uczniowie klasy Vc i IV a, podejmą własne próby programowania figur samopodobnych w programie Scratch, pod kierunkiem pani B. Stark i pani Ewy Barańczyk.