29 października 2019 20:25 | Aktualności

"Jestem uczniem"

Pierwszoklasiści  z naszej szkoły są pełnoprawnymi uczniami. 29 października 2019 r. z udziałem
pani dyrektor,  pani wicedyrektor, nauczycieli i rodziców pierwszoklasistów odbyło się pasowanie na ucznia. Uroczystość prowadzili przedstawiciele Samorządu Szkolnego, o dekorację auli zadbała pani Bożena Stark. W tym uroczystym dniu pierwszoklasiści  ubrani w stroje galowe w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ślubowaniu pani dyrektor Małgorzata Arent dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. “Pasuję Cię na ucznia” – mówiła pani dyrektor, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Pani wicedyrektor Iwona Łukaszewska wręczała dzieciom pamiątkowe dyplomy.  Z tej okazji uczniowie klas 1a, 1b i 1c  pod kierunkiem nauczycieli: Małgorzaty Czapiewskiej,  Agnieszki Jeżewskiej, Wandy Okonkowskiej i Iwony Szymańskiej przygotowali i zaprezentowali program słowno-muzyczny: ,,Jestem uczniem ”. Na zakończenie w radosnym nastroju dzieci udały się do swoich sal na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.