05 września 2019 20:04 | Aktualności

NARODOWE CZYTANIE

4.09.2019 r. w Miejskim Centrum Kulturalnym w Lipnie odbyło się zapoczątkowane przez Prezydenta RP, kolejne Narodowe czytanie. W tym roku spotkanie swoją obecnością uświetniły znane i lubiane osoby z Lipna. W ich interpretacji mogliśmy wysłuchać fragmentów nowel znanych polskich pisarzy: „Sachem”  Henryka Sienkiewicza, „Katarynkę” Bolesława Prusa, „Dobrą panią” Elizy Orzeszkowej, „Dym” Marii Konopnickiej, „Rozdziobią nas kruki, wrony” Stefana Żeromskiego. W spotkaniu uczestniczyli również uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami. Uczeń klasy VIII b Jakub Antonowicz odczytał list napisany przez Prezydenta Andrzeja Dudę. Narodowe czytanie dostarczyło wielu pozytywnych wrażeń, oraz poszerzyło wiedzę uczniów.