17 czerwca 2019 22:03 | Aktualności

MEGA MISJA

W roku szkolnym  2018/2019 w SP nr 2 realizowany był nowoczesny ogólnopolski program  edukacji cyfrowej MEGA MISJA, prowadzony przez FUNDACJĘ ORANGE. Jego koordynatorem na terenie naszej placówki była pani mgr Ewa Barańczyk.
Uczniowie z klasy 3b odkrywali dobre i bezpieczne strony technologii cyfrowych.  Pracując w grupach i podejmując kolejne zadania, dzieci zdobywały punkty, które zamieniły na realne, rzeczowe nagrody: sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne, gry, zabawki edukacyjne.
Przy realizacji wyzwań uczniowie uczyli się, jak kreatywnie korzystać z nowych technologii, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć w sieci wiarygodne informacje, jakie treści publikować. Dowiedzieli się jak unikać niebezpieczeństw i chronić swoją prywatność w sieci oraz tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy.  MegaMisja nie polegała jedynie na zajęciach przy komputerze – uczniowie również rysowali, wycinali, dyskutowali. W ten sposób ćwiczyli także ważne kompetencje społeczne: umiejętność współpracy i asertywność, a także zdolność osiągania kompromisów podczas pracy w zespole, grupie.