04 czerwca 2019 20:55 | Aktualności

Mistrz Ortografii wybrany

W Szkole Podstawowej nr 2 w Lipnie 4.06.2019 r.  odbył się konkurs ortograficzny wyłaniający tegorocznego Mistrza Ortografii. W potyczkach wzięli udział uczniowie z lipnowskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Szkoły Podstawowej nr 5.

Uczniowie mieli do napisania dyktando, które wyłoniło zwycięzcę. Najlepiej z trudnym tekstem poradziła sobie Karolina Małgorzata Wesołowska ze SP nr 5 i to do niej trafił puchar przechodni Mistrza Ortografii. Drugie miejsce przypadło Aleksandrze Czapiewskiej ze SP nr 3, a trzecie zajęła Julia Stępka ze SP nr 5.

Organizatorkami tegorocznego konkursy były: Wioletta Zajączkowska i Ewa Maciejewska ze SP nr 2,
która przez bieżący rok była opiekunem pucharu.

Uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za przybycie a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.