07 kwietnia 2019 20:26 | Aktualności

BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE

W SP nr 2 zakończono akcję "BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE". Realizacji działań podjęli się uczniowie z klas I-VIII przy współpracy wychowawców i nauczycieli.

W czasie trwania akcji podjęto szereg działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Uczniowie z klas I-VIII uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, w trakcie kórych zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego zachowania się w sieci, zasadami netykiety oraz zagrożeniami jakie niesie ze sobą Internet.  Celem sprawdzenia zdobytej wiedzy, uczniowie z klas II i III wzięli udział w quizie " Bezpieczny Internet". Prawidłowych odpowiedzi udzielili: Piotr Adamski i Piotr Rutkowski z klasy 2b, Natalia Wiśniewska z klasy 3a oraz Oliwia Rutkowska z klasy 3b.

Uczestnicy zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne zredagowali rymowanki oraz wykonali ulotki uświadamiające ich rówieśnikom internetowe niebezpieczeństwo. Prace uczniów wyeksponowano na parterze szkoły.

Z problematyką bezpieczeństwa online zaznajomiono również rodziców i opiekunów. Podczas trwania akcji społeczność szkolna za pomocą szkolnej sondy (znajdującej się na www.sp2lipno.superszkolna.pl) wyraziła swoją opinię na temat znajomości zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Akcję koordynowały panie mgr Ewa Barańczyk i mgr Małgorzata Skurzewska.