27 stycznia 2019 21:01 | Aktualności

Pomaganie jest dziecinnie proste

13 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 27. W tym roku jej celem jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Szkolne Koło Wolontariatu, we współpracy z lipnowskim sztabem, przygotowywało się do tego wydarzenia dużo wcześniej. Do współpracy włączyła się społeczność szkolna, nauczyciele, rodzice i dyrekcja szkoły. W dniach od 8 do 11 stycznia w szkole panował niegasnący entuzjazm dla dzieła pomocy chorym dzieciom. Na tę okoliczność podjęto wiele działań:

• Inscenizacja dla uczniów kl. I-III oraz oddziałów przedszkolnych – Cztery pory roku”
  • Inscenizacja dla uczniów klas IV – VIII - „Kopciuszek na wesoło”
  • Licytacja przedmiotów związanych z WOŚP i nie tylko…
  • Loteria fantowa
  • Szkolne kino
  • Dyskoteka serduszkowa
  • Słodka kawiarenka – sprzedaż soków, kolorowych deserów
    i ciast
  • Fotobudka  - zdjęcia z wesołymi rekwizytami

We wszystkich działaniach uczestniczyli szkolni wolontariusze, często wspierani przez lipnowski sztab, przyjmując datki do puszek, spotykali się z życzliwością i hojnością darczyńców. Emocji nie brakowało!

Nasi wolontariusze włączyli się również w działania finałowe w niedzielę. Po komisyjnym przeliczeniu zawartości naszych puszek okazało się,  że wspólnymi siłami włączyliśmy się
w zakup sprzętu specjalistycznego z sumą  - 4544,97zł.

Dziękujemy wszystkim za współpracę i wsparcie.

Graliśmy, gramy i grać będziemy z Orkiestrą do końca świata i o jeden dzień dłużej !