AAA
Szkoła Podstawowa nr 2
im. Władysława Broniewskiego w Lipnie

Aktualności

02 grudnia 2018 21:41 | Aktualności

POCZTÓWKA DO NIEPODLEGŁEJ

Rok 2018 jest szczególny dla wszystkich Polaków, na co wpływ ma 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym uczniowie z klasy: IIIa, IVc, VIa, VIc i VIIa zredagowali niezwykłe życzenia dla Polski Niepodległej. Umieścili je na specjalnie wydanych pocztówkach, które przygotowało Muzeum Etnograficzne w Toruniu wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Pocztą Polską.  

Na wspomnianych kartkach pocztowych znalazły się obiekty ze zbiorów Muzeum, które w swoisty sposób nawiązują do tematyki niepodległościowej. Są to: rzeźba Piłsudski walczy z czerwonym smokiem Zdzisława Słoniny, obraz Powrót Torunia do Macierzy Wiktora Chrzanowskiego oraz Cud nad Wisłą – obraz na szkle autorstwa Janiny Jarosz. 

Każde życzenia, które pojawiły się na specjalnie wydanych pocztówkach są wyjątkowe. Podkreślają przede wszystkim ogromne zaangażowanie uczniów z SP nr 2 w szerzenie i pogłębianie wiedzy
z zakresu edukacji patriotycznej
.

Działanie, przeprowadzone przez panie: Małgorzatę Czapiewską, Małgorzatę Kowalską-Tuszyńską, Ingę Rakowską, Bożenę Stark i Katarzynę Trojanowską, doskonale zamykają słowa:
„Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna”.

 

Przeczytano: 404 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: