27 listopada 2018 20:37 | Aktualności

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Z okazji „Dnia Postaci z Bajek”, od 14 do 21 listopada 2018 roku, uczestnicy zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne i uczniowie z klasy VIc odwiedzili dzieci z klas I-III w celu przeprowadzenia quizu sprawdzającego wiedzę z zakresu bajek i baśni. Dzieci odpowiadały na przygotowane przez organizatorów pytania związane z: zagadką, ilustracją lub rekwizytem charakteryzującymi konkretną bajkową postać.

Podczas przeprowadzania quizu atmosfera w każdej klasie była niesamowita, uczniowie z ogromną radością reagowali na rekwizyty: maskotki i przytulanki oraz na ilustracje prezentujące ich ulubione postacie z bajek. Ta żywa reakcja dzieci pokazała organizatorom konkursu, że bohaterowie kreskówek i książeczek odgrywają ważną rolę w życiu każdego młodego człowieka. Wywołują swobodną i spontaniczną reakcję, a przede wszystkim wpływają na uśmiech, który jest doskonałym podkreśleniem myśli Janusza Korczaka: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Choć nie wszyscy biorący udział w konkursie pamiętali tytuły prezentowanych bajek i baśni, na co wskazują wyniki quizu, to uczestnicy zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne i uczniowie z klasy VIc postanowili nagrodzić słodkim upominkiem wszystkie dzieci z I-III. Natomiast dyplomy wskazujące na I II i III miejsce otrzymali uczniowie z klasy:

IIa – I miejsce

Ib, IIb, IIIa – II miejsce