08 listopada 2018 20:03 | Aktualności

ŚNIADANIE DAJE MOC !

8 listopada w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania obchodzony jest w Polsce „Dzień Śniadanie Daje Moc”.
Z tej okazji uczniowie z klas I-III rozmawiali o zdrowym odżywianiu. Oprócz wskazania, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, dzieci poznały też walory spożywania posiłków regularnie. Poinformowane zostały także o konsekwencjach złej diety.

Po krótkiej dyskusji, rozmowie kierowanej uczniowie przygotowywali śniadania według własnego pomysłu. Czynność ta była doskonałą okazją do spróbowania przez dzieci nowych smaków oraz dowiedzenia się, co na śniadanie jadają ich koledzy i koleżanki. W tym dniu uśmiech nie schodził z ich twarzy, a zapach świeżych owoców, warzyw i pieczywa długo unosił się w powietrzu...

Pamiętajmy, że pożywne ŚNIADANIE DAJE DZIECIOM MOC, energię nie tylko do nauki, ale także do zabawy. Ponadto wpływa na lepszą koncentrację podczas lekcji oraz sprawia, że dzieci są zdrowe i szczęśliwe!

Do akcji włączyli się także uczniowie klas VI. Szukając ,,zdrowia na talerzu” przygotowywali sałatki i desery owocowe. Poznawali zapotrzebowanie energetyczne dziewcząt i chłopców  oraz wartość kaloryczną wybranych produktów spożywczych.

Akcję, przy współpracy z wychowawcami klas, koordynowała pani Ewa Barańczyk.