08 listopada 2018 21:40 | Aktualności

"WYCHOWYWAĆ DO WARTOŚCI"

Dzień 11 listopada to dla każdego Polaka ważna data – symbol  miłości do Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Patriotyczne święto skłania nas do refleksji nad wartością wolności i niepodległości. Dla upamiętnienia 100-nej rocznicy UZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI, uczniowie klasy IIa, IIb, Ib   przygotowali w ramach projektu "WYCHOWYWAĆ DO WARTOŚCI"   dla całej społeczności uczniowskiej uroczysty apel podczas którego nie zabrakło wierszy, pieśni patriotycznych, informacji historycznych oraz tańca. Wszystko po to, aby zaszczepić w młode serca uczucia do własnego kraju i przedstawić tragiczne losy naszej ojczyzny oraz trudną drogę do odzyskania niepodległości. Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli przedstawienie, na ich twarzach można było dostrzec zainteresowanie treścią przygotowanego montażu słowno –muzyczno – tanecznego.  Dzięki takiej lekcji patriotyzmu młode pokolenie miało okazję uświadomić sobie, że warto kultywować pamięć o przodkach i interesować się polską historią. W ramach projektu dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I – III  przemaszerowały pod Pomnik Niepodległości z biało-czerwonymi kokardami.