09 listopada 2018 21:09 | Aktualności

Rekord dla Niepodległej

9 listopada 2018r. odbyła się uroczystość z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dyrekcja Szkoły, uczniowie, wychowawcy, nauczyciele, rodzice oraz pracownicy szkoły o godz. 11. 11 odśpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego.
W ten sposób nie tylko uczcili pamięć o tym ważnym wydarzeniu, ale także włączyli się w ogólnopolską akcję MEN „Rekord dla Niepodległej”. Społeczność uczniowska specjalnie na tą okoliczność przygotowała kotyliony w barwach biało – czerwonych, a uczniowie klasy VI b i VII b „żywą” dekorację. W czasie uroczystości recytowano wiersze i odśpiewano wspólnie znane pieśni patriotyczne. W ten sposób zachęcano wszystkich do radosnych obchodów Święta Niepodległości.

Koordynatorem szkolnej akcji była p. Magdalena Charyton i p. J. Szajerski przy współpracy p. J. Kowalskiego i wychowawców klas.