26 października 2018 20:28 | Aktualności

ŚWIATOWY DZIEŃ ORIGAMI

ŚWIATOWY DZIEŃ ORIGAMI został podkreślony i zaakcentowany w naszej „Dwójce” przez uczestników zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne, prowadzonych przez panią Małgorzatę Kowalską-Tuszyńską. 26 października gościli oni w klasie IIa. Celem spotkania było przeprowadzenie warsztatów orgiami, czyli swoisty trening koncentracji i umiejętności precyzyjnego działania zgodnie z instrukcją. Oprócz tego „pojedynek z kartką papieru” okazał się dla dzieci z IIa doskonałą formą relaksu i zabawy. Drugoklasiści doskonale spisali się podczas wykonywania papierowego kotka, działali z wielkim zaangażowaniem i niemal z aptekarską dokładnością. Każda praca zasłużyła na uznanie, a jej indywidualne przyozdobienie wskazało na poczucie estetyki, artyzm i wrażliwość manualną każdego z dzieci.

Dla ciekawskich warto podkreślić, że orgiami (sztuka polegająca na tworzeniu figur z kwadratowego arkuszu papieru poprzez zaginanie, bez użycia kleju i nożyczek) pochodzi z Chin, ale została rozwinięta w Japonii, gdzie jest nawet obowiązkowym przedmiotem w szkole.