29 października 2018 20:26 | Aktualności

CODE WEEK 2018

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Lipnie po raz drugi włączyła się w EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA. Akcja organizowana była na terenie całej Europy i miała na celu szeroko rozumianą promocję programowania. W tym roku Code Week trwał od 6 do 21 października. Z tej okazji w SP nr 2 zorganizowano specjalne warsztaty: „Zakodowani w tańcu” ,„Programowanie na języku polskim”, „Pierwsze korki w Scratchu” oraz „Grafomotoryka z Ozobotem”.

Trzecioklasiści rozszyfrowali zakodowane figury taneczne oraz wykonali taniec zgodnie z przestawionym kodem do piosenki „Kubuś-ABC”. Uczniowie z klasy VIc doświadczyli niecodziennej lekcji języka polskiego, podczas której posługiwali się językiem programowania. W zabawie z kodami QR i matą edukacyjną MK utrwalili wiedzę z zakresu określania środków poetyckich. Natomiast uczniowie z Va i VIIIb uczestniczyli w warsztatach, które umożliwiły im zapoznanie się ze środowiskiem programistycznym Scratch oraz programowaniem Ozobota.

Nauka programowania uczy logicznego myślenia, rozwiązywania problemów, a także wspiera kreatywność oraz pomaga dzieciom odnaleźć się w świecie technologii. Jest także świetną zabawą, dzięki której uczniowie świadomie
i bezpiecznie mogą i będą mogli w przyszłości korzystać z dóbr cyfrowego świata.

Warsztaty zorganizowały panie: Ewa Barańczyk, Agnieszka Jeżewska, Małgorzata Kowalska-Tuszyńska oraz Bożena Stark.