24 października 2018 20:09 | Aktualności

CO SIĘ DZIEJE, JAK SIĘ NIE JE...

24 października uczniowie z klasy VIc zajęcia z wychowawcą spędzili w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lipnie. Zaproszenie związane było z zaangażowaniem dzieci w realizację zadania wynikającego z II edycji programu „Globalnie w bibliotekach”, realizowanego przez Polską Akcję Humanitarną (PAH) we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Podczas spotkania zaprezentowano uczniom filmy edukacyjne, które zachęciły ich do dyskusji i refleksji nad dwoma światowymi wyzwaniami, związanymi z problemami głodu oraz ubóstwa na całym świecie. Szóstoklasiści poznali przyczyny i skutki braku dostępu do żywności. Dowiedzieli się zatem „Co się dzieje, jak się nie je”, czyli co dzieje się z ludzkim organizmem, kiedy nie jest mu dostarczana żywność.

Podsumowaniem spotkania było wskazanie na akcje humanitarne, które wspierają najuboższe kraje świata, wyposażając je w żywność i inne środki niezbędne do prawidłowego, zdrowego i bezpiecznego funkcjonowania.