AAA
Szkoła Podstawowa nr 2
im. Władysława Broniewskiego w Lipnie

Aktualności

14 października 2018 22:38 | Aktualności

KSIĄŻKA TO PRZYSZŁOŚĆ

Październik jest wyjątkowym i szczególnym miesiącem dla bibliotek. W tym czasie, pod wspólnym hasłem „Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych”, obchodzą one swoje święto. Ma ono na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w edukacji i rozwijaniu pasji, zainteresowań czytelniczych dzieci.

W związku z tym uczniowie z klasy VIa, VIc i VIIa na lekcjach języka polskiego oraz podczas warsztatów bibliotecznych w MBP w Lipnie, przeprowadzonych przez panią Małgorzatę Kowalską-Tuszyńską, rozważali na temat znaczenia i roli lektury w ich życiu. Sednem dyskusji było podkreślenie faktu, że „Książka to przyszłość”, co w 2018 roku stanowi hasło przewodnie wspominanego święta październikowego. Następnie, pracując w grupach, uczniowie zredagowali informacje dotyczące zalet, korzyści płynących z czytania książek.

Efektem pracy są ulotki zachęcające dzieci i młodzież do odwiedzenia szkolnej biblioteki, gdzie czeka na nich mnóstwo ciekawych książek.

 

(w zaprezentowanych ulotkach wykorzystano rysunki/tekst ze stron: https://myloview.pl/fototapeta-kontury-usmiechnieta-nauczyciel-olowek-postaci-ksiazki-szkola-nr-130A8BE, https://pl.depositphotos.com/47197119/stock-illustration-book-and-pen.html, https://www.canstockphoto.ca/old-book-cartoon-15526636.html, https://polki.pl/po-godzinach/ksiazki,zalety-czytania-ksiazek-korzysci-wynikajace-z- czytania,10042932,artykul.html)

Przeczytano: 545 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: