AAA
Szkoła Podstawowa nr 2
im. Władysława Broniewskiego w Lipnie

Aktualności

15 czerwca 2018 21:26 | Aktualności

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

W ostatnich dniach roku szkolnego 2017/2018 panie anglistki i germanistka przypomniały uczniom o zaletach płynących z nauki języków obcych. Z tej okazji usłyszeliśmy wiersze w języku niemieckim, piosenki po angielsku i niemiecku. Podsumowano także konkurs szkolny ‘Check your English’ i wręczono nagrody wyróżnionym uczniom. Najlepszymi anglistami okazali się; Javier B. J. z IV a, Justyna Z. z V b i Paweł G. z VI b. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Przypomnijmy dlaczego warto uczyć się języków obcych…

Korzyści płynące z nauki języków obcych wydają się być oczywiste. Nie jest żadną tajemnicą, że w dzisiejszych czasach języki trzeba znać – w ten sposób podwyższasz swoje kwalifikacje zawodowe, zwiększasz szansę na awans, możesz skutecznie komunikować się podczas wyjazdu za granicę. Język obcy, szczególnie angielski oraz niemiecki, towarzyszy nam praktycznie na co dzień – w mediach – Internecie, telewizji, w przestrzeni publicznej – w reklamach, na plakatach, opakowaniach produktów. Można pokusić się więc o stwierdzenie, że by do końca zrozumieć otaczającą nas, współczesną rzeczywistości potrzebna jest dobra znajomość przynajmniej języka angielskiego.

Nauka języków niesie ze sobą jednak o wiele więcej profitów, niekoniecznie tak powszechnych i oczywistych, jak mogłoby się to wydawać.

Czy wiedziałeś, że…

1. Ucząc się języka ćwiczysz mózg, który jak każdy organ, by działać sprawnie i rozwijać się, potrzebuje bodźców do ćwiczeń.
Nawet godzina intensywnej nauki dziennie usprawnia nasz intelekt i stymuluje szare komórki i połączenia nerwowe do rozwoju i odbudowy. Procesy myślowe zachodzą dzięki temu szybciej i intensywniej. Już po miesiącu takiego treningu zobaczysz znaczącą różnicę!

2. Nauka języka to obecnie najbardziej skuteczny sposób na usprawnienie pamięci krótko i długotrwałej – jest to ćwiczenie na pamięć samo w sobie.

3. Poznając nowe, obce słownictwo rozwijasz swoją wyobraźnię, kreatywność i abstrakcyjne myślenie.
Pamiętajmy, że wciąż wiele słów w językach obcych nie ma swoich odpowiedników w języku polskim. W ten sposób zmieni się również twoja percepcja krajów i kultur operujących językiem, którego się uczysz. Umożliwi Ci to ich lepsze zrozumienie.

4. Podczas nauki języka wydzielane są endorfiny – hormony szczęścia!

5. Poznając język obcy kształcisz w sobie umiejętność podejmowania dobrych decyzji.
Badania naukowców Uniwersytety w Chicago wykazały, że osobom dwujęzycznym łatwiej przychodzi podejmowanie dobrych decyzji. Są też bardziej pewne swoich decyzji po przemyśleniu ich w drugim języku.

6. Dobra wiadomość dla osób dbających o swoją sylwetkę – podczas nauki języka spalane są zbędne kalorie, które mózg wykorzystuje do swojej wytężonej pracy!

7. Nauka języków polepsza zdolność wielozadaniowości.
Multitasking nie będzie już dla Ciebie problemem, Twoja uwaga stanie się bardziej podzielna!:)

8. Ucząc się języka polepszasz zdolność koncentracji.
Regularna nauka słówek i gramatyki sprawi, że dużo łatwiej będzie Ci się skupić na tym, co robisz, i trudniej będzie Cię rozproszyć. Pamiętajmy, że ma to olbrzymi wpływ na jakość uczenia się, ale także wszystkich innych czynności, które codziennie wykonujesz.

Podsumowując, nauka języków to same korzyści – nie tylko te oczywiste, i powszechnie znane. Jak widać, kryje się ich za tym dużo więcej! Jeśli jeszcze nie zacząłeś, zacznij uczyć się języków obcych już teraz!

 

 

Przeczytano: 126 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: