22 czerwca 2018 13:55 | Aktualności

POŻEGNANIE ROKU SZKOLNEGO W MŁYNIE WIEDZY

21 czerwca 2018 roku uczniowie z klas V-VI uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Celem wyjazdu był udział dzieci w warsztatach fizycznych i biologicznych zorganizowanych na terenie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

W pracowni fizycznej uczniowie zmierzyli się z pojęciami omawianymi na szkolnych lekcjach fizyki. Zatem przeprowadzili doświadczenia, dzięki którym zrozumieli zagadnienia związane z dźwiękiem, optyką geometryczną, prądem elektrycznym i ruchem harmonicznym. Natomiast w pracowni biologicznej uczestniczyli w lekcji, podczas której pogłębiali umiejętność mikroskopowania. Wcześniej jednak musieli wykazać się niezwykłą starannością w samodzielnym przygotowywaniu materiału, który później obserwowali przez mikroskop.

Nauka wyniesiona z warsztatów na pewno zostanie długo w pamięci uczniów, tym bardziej, że lekcje w tak dobrze wyposażonych pracowniach służą lepszemu przyswajaniu wiedzy.

POŻEGNANIE ROKU SZKOLNEGO W MŁYNIE WIEDZY