13 czerwca 2018 21:03 | Aktualności

PORTRETY OSOBOWOŚCI

13 czerwca uczniowie z klasy Vc i VIc pod opieką pani M. Kowalskiej-Tuszyńskiej i pana J. Szajerskiego uczestniczyli w niecodziennym spotkaniu z panem Marcinem Jaworskim – byłym absolwentem SP nr 2. Jednak nie ten lipnowski fotoreporter „Gazety Lipnowskiej” i „Tygodnika Lipnowskiego” był tu bohaterem, a zdjęcia „Stu twarzy”.

Każda z osób zamknięta w fotografii autorstwa pana Jaworskiego to inna osobowość, tym samym niezwykły charakter, zamysł, pogląd... Autor wystawy opowiedział uczniom historię niemal każdego portretu, a przy okazji wskazał, że fotografia jest jego pasją, równie ważną jak „podróże z dreszczykiem emocji”.

Ta niezwykła konfrontacja uczniów z panem Marcinem Jaworskim to przykład jednej z lekcji, którą zapamiętuje się do końca życia. To ona może przyczynić się do odkrycia w sobie nowych możliwości, pasji...