28 maja 2018 19:48 | Aktualności

SPOTKANIE Z PISARKĄ I POETKĄ REGIONALNĄ

23 maja br.  gościliśmy w naszej szkole panią Krystynę Czesławę Chojnicką, która spotkała się z uczniami  klas III w ramach realizacji szkolnego projektu: „ Powitajmy wiosnę z książką. Pani Krystyna zawodowo  i rodzinnie zawsze była i jest związana z ziemią dobrzyńską. Jest wielką miłośniczką regionu, ziemi dobrzyńskiej i jej lokalnej historii, pisarką, lokalną patriotką, ale przede wszystkim osobą o ciepłym i serdecznym usposobieniu.

Jak sama przyznaje pani Krystyna, ciekawe tematy podsuwa jej codzienne życie, ludzie oraz niezwykłe zdarzenia. W swojej twórczości podkreśla fascynację  i piękno świata przyrody, co można było zauważyć na spotkaniu, na które przyniosła dla uczniów kwiaty.

Spotkanie  było okazją do rozmowy z pisarką, nie brakowało pytań, słuchania wierszy w interpretacji samej autorki i miłej atmosfery. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań jak również sami  z zaangażowaniem odpowiadali na pytania pani Krystyny.

Tuż przed spotkaniem z uczniami klas III, pani Chojnicka wręczyła Grupa Dziennikarskiej ostatni tomik swojej poezji. Wyraziła tym samym wdzięczność za ostatnie przywitanie z Grupą.

Spotkanie zorganizowały koordynatorzy projektu, panie: Sławomira Impert i Wioletta Zajączkowska.