14 maja 2018 21:11 | Aktualności

PAH, czyli...

Poranek 14 maja 2018 roku Grupa Dziennikarska, prowadzona przez panią Małgorzatę Kowalską-Tuszyńską, rozpoczęła od edukacyjnej wizyty w czytelni MBP w Lipnie. Tam mieli oni okazję uczestniczyć w warsztatach pt. „Kiedy przychodzi kryzys”.

Miejska Biblioteka Publiczna w Lipnie znalazła się w zaszczytnym gronie placówek uczestniczących w programie „Globalnie w Bibliotekach”, dzięki czemu mogła przeprowadzić lekcję na temat działalności PAH, czyli Polskiej Akcji Humanitarnej.

Dzięki tej wizycie uczniowie z koła dziennikarskiego zdobyli wiedzę na temat pomocy humanitarnej, kryzysów humanitarnych i wyzwań globalnych. Dowiedzieli się również jaką siłą jest ludzka pomoc, a także jak ważne jest poszanowanie drugiego człowieka, tolerancja i dbanie o równouprawnienie, wolność i pokój.

Mamy nadzieję, że uczestnictwo w warsztatach pogłębiło zasób wiadomości uczniów z SP nr 2 nt. współczesnych zagrożeń i kryzysów globalnych. Dzięki temu zrozumieli czym jest pomoc niesiona słabszym, co z kolei pozwoli im iść przez życie z myślą w sercu, że „Dwa szczęścia są na świecie, jedno małe: być szczęśliwym, drugie – uszczęśliwiać innych”.