10 maja 2018 21:41 | Aktualności

CZŁOWIEK - KSIĄŻKA

10 maja 2018 roku w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lipnie odbyło się spotkanie uczniów z klasy Vc i Grupy Dziennikarskiej z panem Krzysztofem Suchockim. Rozmowa z prezesem lipnowskiego koła Polskiego Związku Niewidomych stanowiło priorytet w realizowanym przez uczniów miejskim projekcie edukacyjnym „Człowiek – Książka”. Podstawowym jego założeniem jest przeprowadzenie wywiadu z „człowiekiem-książką”, czyli osobą, której działalność, postępowanie i styl życia stanowi wzór dla młodego człowieka.

Pan Krzysztof Suchocki wprowadził uczniów w zagadkowy dla nich świat osób niewidomych. Ogromne wrażenie i podziw wywołały zaprezentowany przez gościa alfabet Braille’a. Podczas rozmowy z „Żywą Książką” uczniowie dowiedzieli się do czego służy „Multilektor” i jaką funkcję pełni „Rysik”.

To niezwykłe spotkanie z panem Krzysztofem Suchockim podkreśliło stwierdzenie, że jest on „Człowiekiem – Książką”; osobą, od której bije niezwykła siła, determinacja i naturalność, która przyciąga rozmówcę.