22 marca 2018 21:16 | Aktualności

ROK DLA NIEPODLEGŁEJ

W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości – 11 listopada 2018r. - Minister Edukacji Narodowej – p. Anna Zalewska ogłosiła obecny rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej” . Z okazji tej wyjątkowej rocznicy w szkole podejmowane są różne działania, mające na celu przypomnienie społeczności szkolnej trudnej drogi do wolności, ale także uczczenie bohaterów walczących o wolność naszej ojczyzny.

Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę wolności koło patriotyczne przygotowało gazetkę, a uczniowie klasy 5 b plakat. Uczniowie klas 4-7  przygotowują prezentacje multimedialne oraz plakaty. Najlepsze prace będą brały udział w międzyszkolnym konkursie organizowanym przez  MBP w Lipnie. Koordynatorem szkolnych działań jest p. M. Charyton.