13 marca 2018 19:56 | Aktualności

ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI

13 marca 2018 roku uczniowie z klasy VIa Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Lipnie, pod opieką pań: Małgorzaty Kowalskiej-Tuszyńskiej i Jolanty Stępczyńskiej, wzięli udział w warsztatach poetyckich, które miały miejsce w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. Spotkanie związane było ze Światowym Dniem Poezji, które obchodzone jest 21 marca. Uczestnicy warsztatów wcielili się w rolę poety i chętnie wykonywali – pracując w grupie – zadania językowe. W atmosferze zabawy utrwalili między innymi umiejętność pracy ze słownikiem frazeologicznym, utworzyli rymy – co zobrazowało działanie każdego liryka. Tę niecodzienną lekcję języka polskiego zakończyła recytacja wierszy pochodzących z ostatniego tomiku Lipnowskiej Grupy Literackiej.

Uczniowie za zaangażowanie i pracę zostali nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Lipnie.