07 marca 2018 17:31 | Aktualności

„OWOCE I WARZYWA JEMY, DOBRZE SIĘ CZUJEMY!”

Od stycznia do marca 2018 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie z klas IV-VII uczestniczyli w realizacji zadań szkolnej akcji „Owoce i warzywa jemy, dobrze się czujemy!”, której koordynatorami były panie: Małgorzata Kowalska-Tuszyńska i Agnieszka Nierychlewska. Celem akcji było przedstawienie korzyści płynących ze zdrowego stylu życia.

Uczniowie wzięli udział w warsztatach pieczenia pełnoziarnistego chleba przeprowadzonych przez panie: Bożenę Stark i Ewę Barańczyk; spotkaniu z dietetykiem - panią Magdaleną Tyczkowską oraz „zostali zaprogramowani na owoce i warzywa”, czyli doświadczyli elementów programowania, co zapewniła im pani Ewa Barańczyk. Ponadto gościli w Zespole Szkół Technicznych, gdzie pod czujnym okiem pani Ewy Grabowskiej wykonali surówki i kanapki oraz wycisnęli soki z owoców i warzyw. Smakowicie było też na jednej z lekcji przyrody, przeprowadzonej przez panią Magdalenę Zdrojewską – wówczas uczniowie przyrządzili kanapki ubrane m.in. w kiełki. Dzieci uczestniczyły także w zajęciach sportowych: ZUMBIE przeprowadzonej przez panią Agnieszkę Sztubecką oraz zajęciach fitness, które zaprezentował trener personalny z lipnowskiego Fitness Clubu, pan Maksymilian Garst. Uczniowie z IV-VII wzięli też udział w konkursie poetyckim, a rymowanki ich autorstwa ozdobiły aulę, którą udekorowały panie: Katarzyna Trojanowska, Małgorzata Skurzewska i Jolanta Stępczyńska.

07 marca 2018 roku odbyła się uroczystość podsumowująca działania uczniów, co doskonale zobrazowała prezentacja multimedialna przygotowana przez Grupę Dziennikarską. Ponadto dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-II wyrecytowały wiersze i zaśpiewały piosenki, które podkreśliły walory zdrowego stylu życia. Dzieci do tego występu przygotowały panie: Marzena Waśkiewicz, Renata Skowrońska, Marzena Wasilewska, Małgorzata Czapiewska i Katarzyna Przybyszewska.

Akcję „Owoce i warzywa jemy, dobrze się czujemy!” wsparli sponsorzy: Intermarche oraz pan Tomasz Grzywaczewski. Ci „Przyjaciele naszej szkoły” podarowali owoce i warzywa, dzięki którym uczniowie zrobili soki oraz zdrowe przekąski, w tym owocowe szaszłyki, którymi w dniu podsumowania akcji zostali poczęstowani goście. W to zadanie zaangażowali się uczniowie z klasy: Va, Vc, VIa i VIIa oraz panie: Małgorzata Skurzewska, Inga Rakowska i Wioletta Zajączkowska.

„OWOCE I WARZYWA JEMY, DOBRZE SIĘ CZUJEMY!”