01 marca 2018 20:01 | Aktualności

SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ

01 marca 2018 roku dzieci z klas pierwszych złożyły przysięgę „wzorowego czytelnika”. Do świata książek wprowadzili ich starsi koledzy i koleżanki, którzy tworzą szkolny aktyw biblioteczny, koordynowany przez panią Sławomirę Impert.

Uroczystość urozmaicił występ uczniów z klasy VI a, VII a i z Grupy Dziennikarskiej, którzy pod czujnym okiem pań: Małgorzaty Kowalskiej-Tuszyńskiej i Wioletty Zajączkowskiej przygotowali inscenizację „Spotkanie z książką”. Jej bohaterowie, czyli: Mała Księżniczka, Smok, Ania Shirley, Mikołajek, Klaus, Sowa, Nel wskazali pierwszakom na wartości płynące z książek oraz podkreślili, że „Ten kto czyta, nie błądzi”...

Na pamiątkę tego niecodziennego wydarzenia dzieci z klas pierwszych otrzymały zakładki do książek.