28 lutego 2018 20:59 | Aktualności

Internetowy Teatr TVP na żywo

27 stycznia 2018 roku uczniowie klasy Va i Vb obejrzeli transmisję  iTeatru pt. „Król Maciuś  Pierwszy” Teatru Lalek Banialuka z Bielska - Białej. W spektaklu, na motywach powieści Janusza Korczaka o dziecięcej sile i samotności, padło niewiele słów. Zaś animowane przez aktorów olbrzymie, minimalistyczne bryły przybierały rozmaite funkcje i w płynny sposób ilustrowały kolejne wydarzenia. Twórcom przedstawienia udało się za pomocą kostiumu, gestu, ruchu, obrazu i muzyki stworzyć pole gry dla wyobraźni widzów. Widowisko podjęło ważne i uniwersalne tematy: odpowiedzialności za siebie i innych, władzy, wojny oraz relacji międzyludzkich, przyjaźni i potrzeby bliskości. „Król Maciuś Pierwszy” to wyjątkowo plastyczna i piękna realizacja.