29 stycznia 2018 20:08 | Aktualności

Ptasie jadło

29 stycznia 2018 r. z inicjatywy wychowawców klas trzecich  po raz kolejny do nasze j szkoły przybył leśnik z Nadleśnictwa Dobrzejewice. Spotkanie  grupy wiekowej 0 – 3  miało na celu  uwrażliwienie uczniów  na piękno otaczającej przyrody.  Pan Stanisław  z pasją opowiadał dzieciom o różnych gatunkach ptaków, o ich zwyczajach oraz o szczególnych ptasich potrzebach w porze zimowej. Gość zainteresował wszystkich  swoimi opowieściami  wykorzystując różne ilustracje, obrazki, eksponaty, naturalne okazy. Dzieci dowiedziały się jak należy dbać o ptaki i w jaki sposób im pomagać przetrwać zimę.  W ramach akcji zimowego dokarmiania ptaków pan leśniczy przekazał maluchom   specjalne kule pełne ptasiego jedzenia. Po spotkaniu wysokokaloryczne „pyzy" zostały wywieszone przez dzieci i od razu cieszyły się powodzeniem okolicznych ptaków.  To była wspaniała lekcja przyrody.