AAA
Szkoła Podstawowa nr 2
im. Władysława Broniewskiego w Lipnie

Aktualności

20 grudnia 2017 18:17 | Aktualności

W KLIMACIE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

Uczniowie SP 2 w Lipnie postanowili wprowadzić wychowanków Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Lipnie w bożonarodzeniowy klimat. Z tej okazji  20 grudnia 2017 r. w placówce grupa wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką pań Wioletty Zajączkowskiej i Elżbiety Orenkiewicz przygotowała i wystawiła przedstawienie  pt. ,,Opowieść wigilijna’’ pokazujące, że  w wigilię świąt Bożego Narodzenia zdarzają się rzeczy niezwykłe i tajemnicze, a czasami zaciera się granica między rzeczywistością  i zaświatami. Zdarza się, że nawet duchy odwiedzają ludzi, by udzielić im  przestrogi. Ci, którzy obejrzeli przedstawienie mieli okazję się o tym przekonać.

Razem z głównym bohaterem Scroogem widzowie przeżyli niezwykłe chwile, które skłoniły ich do refleksji nad własnym postępowaniem i istotą świąt Bożego Narodzenia. Historia skąpca, którego wydarzenia nocy wigilijnej odmieniają i roztapiają jego twarde serce, sprawiła również poruszenie w wielu sercach i wywołała wzruszenie, zadumę i radość wśród młodych widzów.

Uczniowie – młodzi aktorzy w podziękowaniu za występ otrzymali gromkie brawa oraz upominek w postaci rękodzieł - ozdób świątecznych.

Przeczytano: 250 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: