19 grudnia 2017 21:38 | Aktualności

”Pociąg do krainy bajek”

19 grudnia przedszkolaki i pierwszaki zaprosiły swoich rodziców do szkoły. Pod okiem wychowawców przygotowały przedstawienie pt. ”Pociąg do krainy bajek” Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Uwrażliwiają na los innych, uczą tolerancji, działają na wyobraźnię, dostarczają wzorców oraz uczą pokonywania trudności. Dlatego warto czytać bajki. W tym dniu szkolna aula zamieniła się w baśniową krainę, w której można było spotkać Calineczkę, Jasia i Małgosię, Królową Śniegu, wróżki, czarownicę, Czerwonego Kapturka, wilka, babcię. Nie mogło zabraknąć również wesołych krasnali oraz wiele innych bajkowych postaci. Dzieci zaprezentowały również zagadki związane z różnymi bajkowymi postaciami. Całość uroczystości dopełniały  śmieszne piosenki w wykonaniu wszystkich dzieci.

Organizatorzy:

Katarzyna Przybyszewska