19 grudnia 2017 20:27 | Aktualności

"NASZA MAŁA I WIELKA OJCZYZNA"

Kolejnym zadaniem w ramach projektu „NASZA MAŁA I WIELKA OJCZYZNA”  była wycieczka po naszym rodzinnym mieście. Wychowawcy byli zobowiązani zapoznać lub przypomnieć  dzieciom najważniejsze budowle, obiekty miasta Lipna  oraz zabytki. Zwiedzili zabytkowe kamieniczki, ratusz, Kościół WNM, Pomnik Jana Pawła II. Wycieczka była powiązana z omówieniem każdego zabytku (dzieci wysłuchały krótkiej historii wiążącej się z każdym zabytkiem przygotowanej przez nauczycielki) oraz wyjaśnieniem wyrazu „zabytek”. Poznały również legendę  powstania herbu miasta Lipna. Końcowym efektem zadania była praca plastyczna  wykonana techniką wyklejania plasteliną, bibułą, kolorowanką itp.  Wybrane prace były wyeksponowane na szkolnej wystawie.