08 października 2017 21:15 | Aktualności

„Mali odkrywcy”, czyli krótko o wizycie uczniów w Warszawie

05 października uczniowie z SP nr 2, pod opieką pań: Agnieszki Nierychlewskiej, Małgorzaty Kowalskiej-Tuszyńskiej i Iwony Olkiewicz, wyruszyli do Warszawy. W pierwszej kolejności odwiedzili gmach TVP i choć dla uczniów z kółka dziennikarskiego nie było to pierwsze spotkanie z „okiem kamery”, to warszawski obiekt telewizji zrobił na nich ogromne wrażenie, tym bardziej, że byli świadkami nagrywania „Domisi” – audycji dla najmłodszych dzieci. Ponadto uczestnicy wycieczki mieli niezwykłą okazję zobaczyć wnętrze studia „Pytanie na śniadanie”, gdzie u progu przywitali ich gospodarze porannego programu: pan Tomasz Wolny i pani Monika Zamachowska. Wspólne zdjęcie i rozdane autografy z całą pewnością będą długo przypominały dzieciom o tym niezwykłym spotkaniu.

Po pełnej wrażeń wizycie na ulicy Woronicza 17 uczestnicy wycieczki krok w krok za głoszoną przez przewodnika legendą przespacerowali się po warszawskiej Starówce, docierając do Centrum Nauki Kopernik. Tam już u wejścia wielkie zainteresowanie wywołał robot, który zaprosił małych odkrywców z SP nr 2 do świata nauki. Wiele interaktywnych eksponatów i multimedialnych urządzeń rozbudziło w uczniach chęć działania w celu poszukiwania odpowiedzi na nurtujące ich pytania m.in. z dziedziny fizyki, chemii, medycyny. Uczniowie mogli doświadczyć na przykład lewitowania na latającym dywanie oraz mieli możliwość wyprodukowania prądu elektrycznego. Dowiedzieli się jak rozchodzą się fale dźwiękowe i światło; w jaki sposób ruch napędza świat; jakie zastosowanie ma klatka Faradaya... Największą atrakcją był Teatr Wysokich Napięć, a także symulacja tonącego Titanica.

Podróż do świata mediów i nauki była dla dzieci z SP nr 2 nie lada atrakcją. Na pewno zapamiętają tę wycieczkę na długo i chętnie niebawem wrócą do stolicy.