22 czerwca 2017 21:19 | Aktualności

Koło przyrodniczo – ogrodnicze

W roku szkolnym 2016/2017 w naszej szkole odbywały się zajęcia koła przyrodniczo-ogrodniczego, na które uczęszczali uczniowie klas II, III i V.

Dzięki tym zajęciom dzieci kształtowały właściwy stosunek do przyrody oraz rozbudzały zainteresowania przyrodnicze poprzez poznanie piękna swojego regionu, nabywanie wiadomości z zakresu ochrony przyrody, obserwację roślin i zwierząt, kontakt z literaturą tematyczną oraz oglądanie filmów o tematyce przyrodniczej i ogrodniczej. Uczniowie mięli także możliwość działań praktycznych: wspólnie z nauczycielem wykonali karmnik dla ptaków, założyli hodowlę roślin z wcześniej zakupionych przez siebie nasion, koordynowali zbiórkę makulatury dzięki której zakupione zostały nowe zabawki do świetlicy szkolnej.

Poprzez różnorodność działań dzieci bardzo chętnie i aktywnie brały udział w zajęciach.

Opiekun grupy: Małgorzata Waśniewska.