20 czerwca 2017 19:30 | Aktualności

JESTEM DUMNY Z BYCIA POLAKIEM

20 czerwca 2017r. uczniowie klasy 3 b, 3 c, 6 a oraz uczestnicy koła patriotycznego brali udział w uroczystości podsumowującej szkolny projekt patriotyczny „Jestem dumny z bycia Polakiem”. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny „Polak Mały” poświęcony symbolom narodowym oraz wysłuchali krótkiej prezentacji nt. historii hymnu państwowego, którą przygotowała uczennica klasy VI b – Aleksandra Jankowska. Następnie uczniowie odśpiewali hymn państwowy. W ten sposób uczcili 90 rocznicę ustanowienia „Mazurka Dąbrowskiego” hymnem narodowym. Swą postawą i ubiorem uczniowie wyrazili przywiązanie do ojczyzny i symboli narodowych oraz pokazali, że są dumni z bycia Polakami.

Uroczystość została przygotowana przez uczniów w/w klas pod opieką pani mgr Katarzyny Przybyszewskiej, pani mgr Marzeny Waśkiewicz oraz pani mgr Magdaleny Charyton.

Koordynatorami projektu są panie mgr Magdalena Charyton i mgr Joanna Politowska oraz Zespół Wychowawczy. Działania projektu realizowane były przez cały rok szkolny. Do projektu włączyli się wychowawcy oddziałów przedszkolnych oraz wychowawcy wybranych klas I – VI.