16 czerwca 2017 20:14 | Aktualności

Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego w Brzozie

Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego w Brzozie (2.06.2017r.) stała się okazją do poznawania rzeczywistości przyrodniczej poprzez obserwowanie, eksperymentowanie i odkrywanie. Dzieci miały możliwość  poznawania  wszystkich podstawowych  zwierząt  gospodarskich, ich cechy charakterystyczne, sposoby bytowania i odżywiania: krówki, owieczki, kozy, świnki, kury , konie i kucyki, które wychowały się w tym  gospodarstwie i są przyzwyczajone do kontaktu z ludźmi, mogły również je karmić. Oprócz tego, na dzieci czekały  atrakcje  propagujące aktywne formy spędzania wolnego czasu na łonie natury -  zjeżdżalnia dmuchana o wysokości 7m, trampoliny typu „BATUT”,  rowery BMX , boisko do siatkówki, koszykówki, piłki, huśtawki, hamaki, quady elektryczne, strzelanie na strzelnicy z  tzw. wiatrówki, wędkowanie na stawie, pływanie łódkami,  przejażdżka  zaprzęgiem konnym, oprowadzanie na koniach i kucykach,  „skakanie na sianie” oraz ognisko, gdzie każde dziecko samo piekło kiełbaskę.